Διαχείριση άγχους για τους μαθητές της Γ' Λυκείου

Την Τρίτη 16/01/2024 είχαμε την τιμή να υποδεχτούμε στο σχολείο μας την «ΠΑΝΑΚΕΙΑ-ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΟΙΝΟΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΙ ΕΝΗΛΙΚΩΝ». Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ τάξης του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να μιλήσουν για διάφορα θέματα που τους/τις απασχολούν με τις υπεύθυνες ψυχολόγους κυρία Κυπριώτη Αλεξία και κυρία Σιάγκα Κωνσταντίνα, τις οποίες κι ευχαριστούμε θερμά που αποδέχθηκαν την πρόσκλησή μας. Η παρουσίαση αφορούσε κυρίως τη θεματική «Διαχείριση του Άγχους», κάτι που απασχολεί πολύ τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ’ λυκειου εν όψη των πανελλαδικών εξετάσεων! Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν με τις ειδικές ψυχολόγους για αυτό το θέμα και για ο,τι άλλο τους απασχολεί σχετικά με την ψυχική τους υγεία!