Σχολικό Έτος 2016-2017

Ο σύλλογος αποφάσισε την υλοποίηση των ερευνητικών εργασιών κατά ζώνες και ενέκρινε τα παρακάτω θέματα:

Στην Α΄Τάξη:

Ε.Ε. Α1: "Ολυμπιάδα 4ο Μέρος-Παραολυμπιακοί Αγώνες " με επιβλέποντα καθηγητή τον κ.Δοξάκη Δημήτριο από τον κύκλο "Ανθρωπιστικές και Κοινωνικές Επιστήμες".

Ε.Ε Α2: "Τουριστικός οδηγός Ρόδου" με επιβλέποντα καθηγητή  τον κ. Καλλιαρδό Ευάγγελο από τον κύκλο "Ανθρωπιστικές και Κοινωνικές Επιστήμες"

Ε.Ε. Α3: "Κάνουμε σινεμά;" με επιβλέποντα καθηγητή τον κ. Σουρλή Ιωάννη από το κύκλο "Τεχνολογία και Ανάπτυξη".

Στη Β΄Τάξη:

Ε.Ε.Β1:"Αιχμαλωτίζοντας το φως-Παγώνοντας το χρόνο" με  επιβλέπουσα καθηγήτρια την κ. Αγγελίδη Χριστίνα από τον κύκλο "Τέχνη και Πολιτισμός".

Ε.Ε. Β2: "Θαύματα" με επιβλέποντα καθηγητή τον κ. Δοξάκη Δημήτριο από τον κύκλο "Ανθρωπιστικές και Κοινωνικές Επιστήμες"

Ε.Ε. Β3: "Εθελοντές μαθητές" με επιβλέπουσα καθηγήτρια την κ. Τσέκου Βασιλική από τον κύκλο "Ανθρωπιστικές και Κοινωνικές Επιστήμες".