ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 5 1Την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020 κόψαμε στο σχολείο τη Βασιλόπιτά μας. Η Βασιλόπιτα και τα "φλουριά" ήταν μια ευγενική προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Προηγήθηκε η γιορτή για τους Τρεις Ιεράρχες την οποία ανέλαβε η Θεολόγος του σχολείου μας κ. Τσέκου Βασιλική παρουσιάζοντας ένα θεατρικό δρώμενο με τη συμμετοχή τριών μαθητών του σχολείου στο οποίο αναδείχθηκε η συμβολή των Τριών Ιεραρχών στα Γράμματα και την Παιδεία γενικότερα.  Μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Πρόεδρος κ. Μαλαματής Αντώνιος και τα μέλη  του διοικητικού συμβουλίου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Νικολάου Σπυριδούλα και κ.Κρητικού Φωτεινή , καθώς και ο Πρόεδρος της Β' Σχολικής Επιτροπής Β/θμιας Εκπαίδευσης κ. Χριστοδούλου Σάββας και η αντιπρόεδρος της Επιτροπής κ. Πάττα Ευδοκία.

ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 2 2ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 5 2

ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ 3