ALYSOY2.pngΤην Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018 στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών προγραμμάτων του σχολείου, πραγματοποιήθηκε ενημέρωση-βιωματικό σεμινάριο από την «ΕΥΘΥΤΑ-ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ ΟΔΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΡΟΔΟΥ» για τους μαθητές της Α΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Ιαλυσού. Μέσα από τη δράση δόθηκε έμφαση στην κατανόηση της σοβαρότητας του θέματος της κυκλοφοριακής αγωγής-παιδείας για τη μείωση των τροχαίων στη χώρα μας.

Ευχαριστούμε την «ΕΥΘΥΤΑ-ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ ΟΔΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΡΟΔΟΥ» και προσωπικά την Πρόεδρο κ. Ελένη Καρύδη για τη συνεργασία στην ενημέρωση και εκπαίδευση των μαθητών μας σχετικά με την οδική ασφάλεια. Η συμβολή της ΕΥΘΥΤΑ σε θέματα οδικής ασφάλειας και ο αγώνας της για την πρόληψη των τροχαίων ατυχημάτων είναι ουσιαστικός και αναγκαίος· έχει δώσει ήδη τα θετικά αποτελέσματά του και έχει αναγνωριστεί όχι μόνο στην τοπική κοινωνία, αλλά και σε πανελλήνιο και ευρωπαϊκό επίπεδο.Μαζί με τις θερμές μας ευχαριστίες για το πρόγραμμα, ευχόμαστε καλή δύναμη, και εκφράζουμε την επιθυμία να ανανεώσουμε τη συνεργασία μας για το μέλλον.

ial4.pngALYSOY2.png